Davidikum Római Katolikus Középiskolai Kollégium

Veszprém

2010. 10. 16.
Megemlékezés a Davidikumban

Október 16-án, szombaton Davidista Öregdiák Találkozóra került sor Veszprémben, a Davidikum Római Katolikus Középiskolai Kollégiumban. Az esemény az alapító, Zsolnai Dávid püspök halálának 200 éves évfordulója alkalmából került megrendezésre. Az összejövetelt szervező Dr. Varga Miklós egykori növendék meghívta régi diáktársait, akikkel még a háború előtti években voltak a kollégium lakói. Részt vett még a megemlékezésen a jelenlegi igazgató és egy, a 90-es évek fiatal generációjához tartozó egykori kollégista, aki örömmel jelentette be az Öreg Davidista Diákok Egyesületének megalakulását, melynek célja a kollégium és jelenlegi diákjai életének segítése.
Az ünnepélyes találkozó egy szentmisével kezdődött, melyet növendéktársuk Borián Tibor piarista szerzetes celebrált, majd közösen megkoszorúzták az 1997-ben avatott emléktáblát. Ezután a találkozó kötetlen beszélgetéssel, a régi emlékek jó hangulatú felidézésével folytatódott, ami a közös ebéd után késő délutánba nyúlt. Az elhangzottakból egyértelműen kiderült, hogy az itt eltöltött évek milyen komoly útravalót adtak az egykori növendékeknek, akik hasonló szép élményeket és éveket kívántak a Davidikum jelenlegi középiskolás lakóinak.

Dobosné Burján Adrienn, Veszprém